PRAHA 20. února (iHNed, ČT) – Narychlo svolaná schůzka prezidenta a premiéra republiky skončila k současné politické situaci kolem jednadvacáté hodiny a trvala asi hodinu.


„Pana prezidenta jsem informoval o současné politické situaci tak, jak se vyvinula za poslední dny. Myslím si, že to lze interpretovat jako spíše informativní schůzku. Dohodli jsme, že zůstaneme v kontaktu. Samozřejmě jsme se bavili ještě o nějakých jiných tématech,“ uvedl Stanislav Gross po schůzce přítomným novinářům. „Myslím si, že stanoviska tak byla do současnosti zveřejněna jsou dostatečně známa, takže není potřeba se k nim v tento okamžik vracet,“ dodal předseda vlády.


Na otázku, zda Klaus chtěl, aby Gross odstoupil, premiér odpověděl: "Ne, pan prezident to nechtěl, a výslovně jsme se o tom bavili."


Podle premiéra se hovořilo i o případné vládě bez tří lidoveckých ministrů. Gross k tomu jen řekl, že za prezidenta mluvit nemůže.
K variantě menšinové vlády se ani prezident vyjadřovat nechtěl.


Podle mluvčího prezidenta republiky Petra Hájka zatím šlo o informativní schůzku a Václav Klaus zatím nezaujal žádné stanovisko.


Václav Klaus chce vše probrat ještě s dalšími politiky koalice. V pondělí ráno se má sejít s předsedou KDU-ČSL Miroslavem Kalouskem. Teprve po těchto jednáních si podle vyjádření Petra Hájka prezident učiní nějaký závěrečný názor.

Autoři: