Václav Fischer prohrál soud o svou cestovní kancelář

Městský soud v Praze včera zamítl žalobu Václava Fischera na zneplatnění valné hromady CK Fischer, na které bylo rozhodnuto o navýšení základního kapitálu společnosti. Kvůli rozhodnutí majoritních akcionářů přišel Fischer na valné hromadě o svůj čtvrtinový podíl ve společnosti.
"Jsem rozhodnutím soudu zklamán. Potvrdily se tak mé obavy, že má investice v Česku nebyla dostatečně chráněná. Zatím ale rozhodnutí není pravomocné a já se proti němu odvolám k Vrchnímu soudu," řekl Václav Fischer.
Základní jmění navýšila v cestovní kanceláři skupina Karla Komárka. Na valné hromadě z března minulého roku došlo k navýšení jmění o deset miliónů korun.
Koncem roku pak CK Fischer fúzovala se společností Top Car Leasing a základní kapitál se opět zvýšil. "Za dobu působení Karla Komárka v cestovní kanceláři Fischer byl tak základní kapitál zvýšen z jednoho miliónu korun na nynějších 361,841 miliónu korun. Podíl Václava Fischera tak nyní činí přibližně 0,07 procenta," uvedla Marie Schorchtová, Komárkova mluvčí.
Podle Schorchtové mohl Fischer svůj podíl ve firmě také navýšit, ale odmítl to. "Nebylo mi to umožněno, přestože jsem na to měl v té době dostatek peněz," oponuje Fischer.
Na základě fúze s autobusovou společností Top Car Leasing, která proběhla bez souhlasu Fischera, chce její zakladatel ze společnosti majetkově zcela vystoupit. "Na základě fúze je nyní cestovní kancelář povinna odkoupit mé zbývající akcie," tvrdí Fischer. "K odkupu jeho podílu nejsme povinni a ani se k němu nechystáme," reagovala Schorchtová.
Václav Fischer včera navíc oznámil, že si rozhodně nepřeje, aby cestovní kancelář nesla po jeho odchodu z firmy jeho obchodní jméno. "Nedovolím, aby tato společnost, kterou jsem zakládal, měla v obchodním jménu mé příjmení," tvrdí Fischer.