Ne jednu, ale hned dvě nadějné právničky vybrala ze svého středu advokátní kancelář Taylor Wessing. Na první pohled velmi odlišné advokátky spojuje mnohé. Obě jsou ženy, obě pochází ze Slovenska, ačkoliv mluví bezchybnou češtinou, a obě se věnují transakcím. Janka Brezániová se specializuje na fúze a akvizice, její kolegyně Ivana Meňhartová na oblast bankovnictví a financí a real estate.

Právo obě nadějné advokátky vnímají jako prostředek. "Klienti mají své požadavky a představy a my jim pomáháme dostat se k tomuto cíli," říká Meňhartová. Aby právník dokázal roli takového "prostředníka" hrát dobře a zodpovědně, musí mít nejen odborné znalosti, ale i velkou dávku sociální inteligence. Ty jsou nezbytné k tomu, aby včas a správně vycítil, kdy je potřeba jednat a kdy se naopak stáhnout, dodává Brezániová.

Ačkoliv podle ní klienti všech kategorií od právníka shodně čekají především jasný návod, co mají udělat k dosažení svého cíle, formu a způsob komunikace je potřeba "ušít každému na míru""V private equity fondu, který kupuje a prodává podniky jako na běžícím pásu, mohu klidně použít odborný termín a klient hned ví, o čem je řeč a kde je problém. Kdybych ale ten stejný technický termín řekla vlastníkům rodinné firmy, kteří prodávají své 'rodinné stříbro' jednou za život, mohou se vyděsit a napáchá to velké škody," uvádí příklad Brezániová.

Klikli jste na článek, který patří do předplatitelské sekce IHNED.cz
Chcete si přečíst celý článek?