Bavorsko ocenilo čtyři české osobnosti za spolupráci s tamní justicí

Ministr spravedlnosti Bavorska Winfried Bausback propůjčil medaile Za zásluhy o bavorskou justici nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi, pražské vrchní státní zástupkyni Lence Bradáčové, soudci Městského soudu v Praze Milanu Fridrichovi a řediteli Národní protidrogové centrály Jakubu Frydry­chovi. "Česko a Bavorsko nespojuje jen společná hranice, ale i úzké a přátelské kontakty, a to zvláště v justiční oblasti. Neboť jen prostřednictvím důvěrné spolupráce můžeme čelit stoupající mezinárodní kriminalitě. Proto mě velmi těší, že na obou stranách hranice existují lidé, kteří se s velkým osobním nasazením zasazují o plynulou spolupráci," vyzdvihl Bausback přeshraniční spolupráci.

Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v pátek 9. listopadu v prostorách historické knihovny Vrchního zemského soudu v Bamberku a účastnil se ho i český ministr spravedlnosti Jan Kněžínek. "Velmi mě těší, že se mohu zúčastnit tohoto mimořádného momentu. Je to vhodná příležitost prohloubit úzké a přátelské vztahy České republiky s Bavorskem. Mezi vyznamenanými jsou čtyři mí spoluobčané a na to jsem velmi hrdý. Upřímně doufám, že naše spolupráce bude i nadále pokračovat," řekl u příležitosti ocenění Kněžnínek. U Pavla Zemana bavorský ministr ocenil dlouhodobou snahu o posilování spolupráce justičních a vyšetřujících orgánů obou zemí a důležité podněty pro efektivnější potírání přeshraničního zločinu. Také Lence Bradáčové ministr poděkoval za hladkou spolupráci partnerských státních zastupitelství v konkrétních trestních řízeních.

Spolupráce obou zemí se soustředí na nelegální obchod s pervitinem, který se z českých varen pašuje právě do Německa, ale třeba i na zločinecké skupiny zlodějů aut. Vedle čtyř českých osobností ocenění převzala také Ursula Baur-Alletseeová, právní zástupkyně při soudních řízeních v oblasti rodinného práva.

Klikli jste na článek, který patří do předplatitelské sekce IHNED.cz
Chcete si přečíst celý článek?