Jan Holásek.
Jan Holásek.
autor: HN – Lukáš Bíba

Zakladatel jedné z největších českých právních kanceláří Jan Holásek, který advokacii opustil a vrhl se do byznysu, se rozhodl vstoupit do politiky. Jako nezávislý hodlá na podzim kandidovat do Senátu za Berounsko a Prahu-Západ.

V pátečním rozhovoru pro HN mimo jiné vysvětluje, co myslí tím, když ve volebním klipu říká, že "v nejbližší době bude nutné aktivně chránit naši společnost a její bezpečí před vnějšími tlaky".

"Je to otázka České republiky v Evropě a je to otázka migrace," říká v rozhovoru pro HN. "A pak mi samozřejmě jde o zakotvení země v západním hodnotovém systému - myšleno tak, že se musíme snažit, abychom v něm zůstali," doplňuje. 

Jan Holásek: Chci se posunout - čtěte ZDE

Holásek se domnívá, že Česku neprospěje příliv lidí ze zahraničí. "Spíš pomáhejme v těch zemích, odkud migranti přicházejí," navrhuje a doplňuje, že je nutné důsledně chránit evropskou hranici. "A pokud tady má někdo žít, pak musíme vědět, kdo to je, a mít ho prověřeného. S tím, že spíše než jednotlivci by to měly být rodiny," dodává.

Domnívá se, že by příchozí měli dodržovat určitá pravidla, například by byl pro zákaz nošení burek na veřejných místech.

Holásek se rozhodl jít do Senátu poté, co dostal nabídku kandidovat s podporou  nestraníků a KDU-ČSL, jednou z možností ale prý bylo i Babišovo hnutí ANO.

"Ano, muže se zdát, že to mohla být jedna z možností. Pro mě jde o stranu jednoho muže. Já jsem zastáncem dialogu, demokracie a hledání řešení, proto jsem se touto možností prakticky nezaobíral," vysvětluje.