Ilustrační foto
Ilustrační foto
autor: HN – Martin Svozílek

Od roku 2013 propadl ukrajinský HDP o desítky procent, klesá průmyslová výroba, padá domácí prodej a zemi trápí inflace přesahující 40 procent. Přesto vidí Kinstellar v těžce zkoušené zemi zajímavou příležitost.

"I když jsme si velmi dobře vědomi složitosti situace na Ukrajině, je podle nás ekonomický výhled dobrý, a to jak z pohledu stabilizace a oživení trhu, tak růstu HDP," sdělil marketing & business development manager advokátní kanceláře Luďěk Wojnar a dodal: "Atraktivní příležitostí je ukrajinskou vládou připravovaná privatizace plánovaná na rok 2016."

 

Kyjevskou pobočku Kinstellaru povede Kostiantyn Likarchuk. Doposud se specializoval mimo jiné na fúze a akvizice, energetické právo či poradenství v oblasti nemovitostí. Ve své dosavadní praxi se věnoval také řešení sporů, klienty zastupoval například v několika mezinárodních arbitrážích před londýnským soudem.

Kinstellar vznikla v roce 2008 jako nástupce advokátní kanceláře Linklaters. Od té převzala pobočky v Bratislavě, Bukurešti, Budapešti a Praze. Další kanceláře poté otevřela v Bělehradě a Istanbulu. V loňském roce expandovala do Bulharska.