Ministr Babiš odvolal šéfa podniku provozujícího Státní pokladnu.
Ministr Babiš odvolal šéfa podniku provozujícího Státní pokladnu.
autor: archiv HN

Ředitel Státní pokladny Centra sdílených služeb, která má klíčovou roli v případě elektronické evidence tržeb, skončil. Hanuš Weisl byl odvolán ministrem financí Andrejem Babišem k 1. březnu. 

"Na místo generálního ředitele bude v nejbližších dnech vypsáno oficiální výběrové řízení. Vedením byl dočasně pověřen Dušan Kučera, zaměstnanec, který v rámci organizační struktury státního podniku zastával pozici ředitele provozu IT služeb," uvedl mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec.

Weisl vedl státní podnik, který spadá přímo pod ministerstvo, od začátku loňského roku, kdy v jeho čele nahradil bývalého ředitele pražského dopravního podniku Milana Křístka.

Dříve Hanuš Weisl působil jako ředitel pobočky Fujitsu-Siemens, IT Infinity a v T-Systems vedl divizi zaměřenou na prodej ICT řešení do státní správy a oblasti zdravotnictví. Z firmy odešel dohodou na konci roku 2013 po neúspěšné realizaci datového centra pro společnost Sazka.

Společnost Státní pokladna Centrum sdílených služeb, která vznikla počátkem roku 2015 odštěpením od Státní tiskárny cenin, provozuje Národní datové centrum a systém Státní pokladny.

Podnik tak spravuje klíčová data ministerstva financí a vybraných složek státní správy. Společnost měla také podle původních plánů vytvořit a provozovat kompletně nový systém pro elektronickou evidenci tržeb.

Autoři: Radek Nohl