Fotografie z předání ceny kanceláři White & Case v Londýně
Fotografie z předání ceny kanceláři White & Case v Londýně
autor: archiv White & Case

Ocenění European M&A Awards se každoročně uděluje nejlepší právnické firmě za účast na nejvýznamějších transakcích. Vítězové jsou vyhlašováni ve více kategoriích, které odpovídají jednotlivým evropským regionům, včetně nejlepšího právního poradce v rámci celé Evropy. Tuto kategorii letos stejně jako loni vyhrála kancelář Freshfields Bruckhaus Deringer.

Vítězem v kategorii pro střední a východní Evropu se stala kancelář White & Case, která ocenění získala již v roce 2013. Letos v regionu poskytovala poradenství při 29 transakcích za celkem 4,9 miliardy eur.

K prvenství White & Case podle poroty pomohlo také zastupování vlastníků českého gumárenského holdingu ČGS Holding při akvizici švédskou společností Trelleborg. Mezi další významné letošní transakce kanceláře patřilo také zastupování Mid Europa Partners při akvizici českého výrobce vitamínů a doplňků stravy Walmark a rumunské společnosti Regina Maria, nebo poradenství při privatizaci telekomunikační společnosti Slovak Telekom.

Do užšího výběru jsou společnosti vybírány na základě analýzy databáze M&A Mergermarket. O vítězi každé kategorie pak rozhoduje odborná komise. V té letos kromě akademiků zasedli například zástupci investičních bank Credit Suisse, HSBC a GE nebo představitelé společností DHL, Syngenta nebo Penta Investments.