Ocenění pro Bird & Bird za Českou republiku převzala advokátka Daniela Opletalová (první zleva)
Ocenění pro Bird & Bird za Českou republiku převzala advokátka Daniela Opletalová (první zleva)
autor: Archiv Bird & Bird

Při udělování cen Europe Women in Business Law se hodnotí zejména počet žen v kanceláři od začínajících advokátek až po partnerky, dále možnosti skloubení pracovního a rodinného života nebo pořádání akcí pro odborná setkávání. Letos se ocenění udělovalo již popáté.

V kategorii pro nejlepší kancelář podporující kariérní rozvoj žen za Českou republiku zvítězila advokátní kancelář Bird & Bird. Porazila dalších pět nominovaných, konkrétně kanceláře Wolf Theiss, DLA Piper, Glatzová & Co., PRK Partners a White & Case. Celkem kancelář Bird & Bird získala šest ocenění.

Zmíněné mezinárodní kanceláře, které působí i v České republice, uspěly v jiných kategoriích. Advokátní kancelář White & Case se umístila celkem šestkrát a zvítězila například v kategoriích nejlepší mezinárodní kancelář nebo nejlepší mezinárodní program mentorování. Národní ocenění získala za Turecko a Rusko.

Kancelář Wolf Theiss se jako nejlepší národní advokátní kancelář umístila třikrát, konkrétně za Rakousko, Chorvatsko a Rumunsko. Tři vítězství si připsala také kancelář DLA Piper, která zvítězila v kategoriích pro Ukrajinu, Polsko a také získala ocenění za nejlepší iniciativu pro rozmanité zastoupení mužů a žen.

Kromě nejlepších kanceláří se v rámci žebříčku oceňují také konkrétní právničky za úspěchy v dílčích odvětvích obchodního práva.