Ministr spravedlnosti Robert Pelikán
Ministr spravedlnosti Robert Pelikán
autor: HN – Lukáš Bíba

Ocenění se udělovalo v pěti řádných kategoriích, konkrétně manažer roku, čin roku, tým roku, odborný pracovník a pracovník roku, vždy zvlášť pro PMS a zvlášť pro Vězeňskou službu. Kromě toho byly stanoveny také dvě mimořádné kategorie, a sice síň slávy a mimořádné zásluhy.

Do síně slávy vstoupil Zdeněk Krátkoruký, který cenu získal za svůj důležitý podíl na vytvoření informačního systému o údajích vedených v Rejstříku trestů. Cenu za mimořádné zásluhy získal Aleš Kýr, vedoucí kabinetu dokumentace a historie Vězeňské služby, a také Miroslav Scheinost, který je ředitelem Institutu pro kriminologii a sociální prevenci.

„Lidé z Vězeňské služby a Probační a mediační služby přicházejí denně do styku s odsouzenými i propuštěnými vězni a jejich posláním je vrátit je na tu správnou cestu zpět do normálního života. K tomu je potřeba spousta odbornosti, porozumění, duševních a často i fyzických sil, ale především odhodlání toto nelehké poslání naplnit. Proto bych chtěl všem za jejich nasazení poděkovat,“ řekl ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

O vítězích rozhodla odborná komise, která vybírala z celkem 49 nominací. Slavnostní předání cen se uskutečnilo v pondělí na Staroměstské radnici, kde si vítězové odnesli ručně zdobený skleněný pohár, na jehož výrobě se podíleli odsouzení z věznice Stráž pod Ralskem.

Přehled vítězů v jednotlivých kategoricíh:

Zvláštní cena ministra spravedlnosti

Síň slávy: Zdeněk Krátkoruký

Mimořádné zásluhy: Aleš Kýr, Miroslav Scheinost

Probační a mediační služba

Odborný pracovník PMS roku: Vladimíra Patková

Pracovník PMS roku: Vladimíra Doušová

Manažer PMS roku: Vítězslav Klusák

Čin roku PMS: Jana Staňková

Tým roku: Středisko PMS Brno  

Vězeňská služba ČR

Příslušník VS roku: Michaela Alounková

Manažer VS roku: Jiří Mach

Čin roku VS: David Rázl

Občanský zaměstnanec VS roku: Vladimíra Kuchařová

Tým VS roku: Specializované oddělení pro výkon ochranných léčení Věznice Rýnovice