Právní rádce - duben 2015
Právní rádce - duben 2015
autor: archiv Právního rádce

Před rokem zažila legislativa na ministerstvu spravedlnosti personální čistku, navíc to nebylo poprvé, co se kanceláře odboru vyprázdnily. V aktuálním vydání Právního rádce najdete exkluzivní analýzu tvorby zákonů na resortu spravedlnosti včetně infografiky se současným složením legislativního odboru. Nad tím, jak by se vlastně měly zákony pod vedením ministerstva spravedlnosti efektivně psát, se zamýšlí František Korbel, Petr Čech, Roman Fiala, Dana Prudíková a Pavel Zářecký.

Téma navíc doplňuje rozhovor s náměstkem ministra spravedlnosti pro úsek justiční a legislativní Michalem Fraňkem. „Robert Pelikán je ministr, můj šéf. Jako úředník jsem zvyklý na to, že plním zadání svých šéfů,“ říká Franěk.

Kromě toho přináší dubnové vydání Právního rádce rozhovor s novou prezidentkou Exekutorské komory Pavlou Fučíkovou. Ta potvrdila, že komora bude podporovat ideu místní příslušnosti. Kromě toho zmínila, že bude usilovat o znovuzavedení exekutorských zápisů: „Vycházím z toho, že tato agenda byla úspěšná. Byli jsme vázáni stejnými právními předpisy jako notáři, a proto nevidím důvod, proč bychom tuto pravomoc opět nemohli mít,“ řekla Fučíková.

S dubnovým vydáním Právního rádce také startuje nová rubrika Zajímavý právník. V té budou každý měsíc osobnosti právního světa formou štafety představovat své kolefy, kteří nejsou tolik mediálně známí, ale přesto by se o nich mělo vědět. První dva zajímavé právníky vybrala redakce Právního rádce a těšit se můžete na profil Věry Linhartové a Adély Havlové.

Dubnové vydání Právního rádce vychází v pondělí 13. dubna.

Právní rádce - duben 2015