Thu Nga Haškovcová
Thu Nga Haškovcová
autor: DLA Piper

"Thu Nga Haškovcová, vysoce respektovaná advokátka s rozsáhlými a mnohaletými zkušenostmi v oblasti fúzí a akvizic, práva nemovitostí, projektového financování a korporátního a obchodního práva, bude v DLA Piper zastávat pozici Country Managing Partner pro Českou republiku. Druhý partner Haškovcová&Co. Petr Šabatka bude mít na starosti oddělení Litigation & Regulatory," stojí v tiskové zprávě oznamující spojení společností.

DLA Piper si od kroku slibuje hlavně posílení v regionu střední a východní Evropy. "Pro nás je to skutečně velký okamžik. Na spolupráci se velmi těším a jsem přesvědčena, že partnerství významně napomůže zvýšit konkurenceschopnost DLA Piper na trhu střední a východní Evropy," uvedla Haškovcová.

DLA Piper je globální právnickou firmou, která zaměstnává přes 4000 právníků a působí ve více než 30 zemích.

Oficiální tisková zpráva představuje nové partnery takto:

Thu Nga Haškovcová (44) je zakládajícím partnerem Haškovcová&Co. Před založením své vlastní advokátní kanceláře působila jako partner v mezinárodní advokátní kanceláři Haarmann Hemmelrath v Praze a Singapuru. Mezi lety 2006 a 2010 působila jako Co-Managing Partner v bpv Braun Haškovcová. Specializuje se zejména na oblasti fúzí a akvizic, práva nemovitostí, projektového financování a korporátního obchodního práva. Thu Nga Haškovcová získala titul Ph.D. na Karlově univerzitě v Praze a titul MBA na London Business School. Je členkou celé řady mezinárodních profesních organizací. Thu Nga Haškovcová hovoří vietnamsky, česky, anglicky, německy, rusky a francouzsky.

Petr Šabatka (32) odstartoval svou kariéru v pražské advokátní kanceláři Sodomka-Souček-Jindra-Mokrý & Partners, odkud v roce 2007 přešel do bvp Braun Haškovcová, v roce 2012 byl jmenován Partnerem Haškovcová&Co. Je členem České advokátní komory a zaměřuje se na právo nemovitostí, obchodní právo a zastupování před soudy. Má zkušenosti také v oblasti bankovnictví a financí a v oblasti práva IT. Petr Šabatka vystudoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně a hovoří česky, anglicky a francouzsky.