Jaroslav Havel
Jaroslav Havel
autor: HN – Jan Rasch

Meziroční vzestup obratu se týká celé skupiny Havel, Holásek & Partners, která se skládá z inkasní agentury Cash Collectors a české a slovenské části advokátní kanceláře. Tradičně největší podíl z obratu tvoří česká kancelář, jež zaznamenala zvýšení tržeb na 224 milionů korun, což činí 25procentní růst.

Slovenská pobočka vzrostla o 33 procent na 45 milionů korun a inkasní agentura přispěla 48 miliony obratu.

"Výsledky jsou rekordní, i přestože se v prvním pololetí prozatím v zásadě nepromítlo rozšíření kanceláře o převzetí businessu pražské kanceláře Norton Rose Fulbright. Další výrazný nárůst tržeb související i s touto jednotlivou transakcí, k níž došlo k 1. květnu 2014, očekáváme v druhé polovině roku. Do konce roku posílíme vedení kanceláře o další tři až čtyři partnery, jejich počet se zvýší až na 28," komentoval výsledky zakládající partner Jaroslav Havel.

Havel také sdělil, že kromě personálního posílení plánují i rozšiřování pražských administrativních prostor.  "V rámci dalšího rozšiřování počtu právníků vedení také plánuje do konce roku expanzi v rámci unikátních prostor pražského Florentina, kde předpokládá rozšíření kanceláří o dalších několik set čtverečních metrů," doplnil.