Jaromíra Pořízka policie podezírá z několika trestných činů kvůli podezřele předražené zakázce na výstabu justičního paláce v Brně. Původně měla stavba vyjít na přibližně 800 milionů korun, ovšem finální účet byl vystaven na dvě miliardy. Kvůli tomu Pořízek čelí obvinění z údajného zneužití pravomoci veřejného činitele, porušování povinností při správě cizího majetku a porušování závazných pravidel hospodářského styku.

"Původně se předpokládalo, že stavba přijde na 805 milionů, po přesném vyčíslení nákladů cena vzrostla na 1,674 miliardy korun, a nakonec se celkové náklady vyšplhaly až na 1,938 miliardy. Stavbou se v minulosti zabýval také Finanční úřad, Nejvyšší kontrolní úřad i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže," napsal o kauze server ihned.cz.

"K dočasnému zproštění obou funkcí dojde den po doručení rozhodnutí a bude platit do pravomocného skončení trestního stíhání," sdělilo ministerstvo spravedlnosti.

Ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že rozhodnutí ministryně doručovací služba převzala 15. července. "Proti rozhodnutí lze do patnácti dnů ode dne jeho doručení podat opravný prostředek -  tzv. rozklad," upozornilo ministerstvo v tiskové zprávě.