Raimund Cancola - CEE Managing Partner kanceláře Taylor Wessing
Raimund Cancola - CEE Managing Partner kanceláře Taylor Wessing
autor: Archiv TaylorWessing e|n|w|c Advokáti

Na asijském trhu Taylor Wessing už působí (například v Indonésii či Singapuru) a při vstupu na jihokorejský trh vsadila na tamní zavedenou kancelář DR & AJU International Law Group, s níž se spojila. Taylor Wessing tak získala více než 100 nových právníků.

"Asie patří k nejdynamičtějšímu regionu světa. Její hospodářství se vyvíjí velmi příznivě, a spolu s ním roste i význam Jižní Koreje na asijském kontinentu. Země si postupně vybudovala celosvětové postavení špičky v oblastech hospodářství, které zažívají boom, jako jsou ‚technologie‘ a ‚vědní obory‘. Jako průmyslová odvětví zítřka jsou právě tyto obory také v centru naší pozornosti," uvedl ke kroku směrem na východ Raimund Cancola, CEE Managing Partner kanceláře Taylor Wessing.

Pobočky v USA se pak Taylor Wessing rozhodla otevřít v září letošního roku. Podle zaslané tiskové zprávy jde o logický vývoj, kdy už v současné době společnost poskytuje právní služby velkým nadnárodním společnostem či přímo investorům ze Spojených států. Nové kanceláře budou sídlit v New Yorku a Palo Altu.

"Expanze do Evropy vždy patřila k růstové strategii úspěšných amerických společností. V současné době jsme svědky toho, že v oblasti technických inovací a investic neustále roste zaměření na USA, Evropu (Londýn, Berlín, Paříž) a Asii s těžištěm v Singapuru. Americké společnosti však významně investovaly například i v zemích střední a východní Evropy," komentoval vznik amerických poboček nadcházející ředitel kanceláře v Palo Altu Mark Barron.