reklama
reklama
21. 2. 2013 | poslední aktualizace: 6. 3. 2013  14:57

Dohoda většiny států EU: Vznikne jednotný patentový soud

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba podepsal na zasedání Rady pro konkurenceschopnost za ČR Dohodu o jednotném patentovém soudu. Ta je součástí tzv. patentového balíčku.
Kateřina Hynčicová
Kateřina Hynčicová
redaktorka měsíčníku Právní rádce
Podpis Smlouvy o evropskem patentu
Podpis Smlouvy o evropskem patentu
foto: archiv Ministerstva průmyslu a obchodu

Jako evropský patentový balíček se kromě Dohody o jednotném patentovém soudu označuje ještě nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 1257/2012, které upravuje zavedení evropského patentu s jednotným účinkem a nařízení Rady č. 1260/2012 o překladech. Balíček bude platit ve všech státech EU kromě Itálie a Španělska.

„Považuji za zásadní, že nový systém patentové ochrany pomůže zvláště malým a středním podnikům, které si dosud z logických finančních důvodů nemohly dovolit žádat o patent v každém členském státě zvlášť,“ řekl ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

Dohoda o jednotném patentovém soudu umožní majitelům patentů obracet se na jediný patentový soud místo vedení sporů v každém členském státě zvlášť, kde k porušení práv došlo. Kromě usnadnění vymáhání práv z patentů to povede také ke snížení nákladů. První evropské patenty s jednotným účinkem by měly být uděleny v roce 2014.

reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní řízení
Moderní řízení je měsíčník poskytující výběr zahraničního i domácího know-how z oblasti organizace a řízení, manažerských dovedností a řízení lidských zdrojů. Informuje o nových trendech v řízení, přináší analýzy a výsledky výzkumů, případové studie, zkušenosti z řízení podniků, profily manažerů. Věnuje se i otázkám životního stylu, kariéry a vzdělávání manažerů.
Business Spotlight
Časopis Business Spotlight obsahuje témata z mezinárodního byznysu, managementu, interkulturní komunikace, business skills, networkingu, kariéry. Poskytuje jazykové vybavení pro klíčové komunikativní dovednosti. Součástí časopisu je učitelský leaflet Business English in the classroom a interaktivní webová stránka www.business-spotlight.cz.
Právní rádce
Právní rádce je odborným titulem v segmentu právní problematiky pro střední a vyšší management firem a zástupce právnických povolání. Jeho primárním zaměřením je poskytovat informace ze všech oborů práva, které souvisí s podnikáním a řízením firmy. Důraz je kladen zejména na obchodní, finanční a pracovní právo. Je platformou pro komunikaci advokátů, firemních právníků a dalších zástupců právních profesí. Součástí předplatitelského servisu je i elektronický newsletter PR.

Komentáře

Proč jsme navrhli novelu daňového řádu na Zákon roku

Novela daňového řádu znovu zavedla možnost prominutí penále a úroku z prodlení. Radka Mašková,... 
Radka Mašková

Bella gerunt alii

Každá válka je jiná než ta, na kterou jsme se připravovali. Stejně jako za druhé světové války byly... 
Michal Tomášek

Kdo je a kdo není eurofederalista

Prosincový posudek Soudního dvora EU k návrhu dohody o přistoupení EU k Evropské úmluvě o ochraně... 
Michal Tomášek
reklama
reklama
reklama