reklama
reklama
21. 2. 2013 | poslední aktualizace: 6. 3. 2013  14:57

Dohoda většiny států EU: Vznikne jednotný patentový soud

Ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba podepsal na zasedání Rady pro konkurenceschopnost za ČR Dohodu o jednotném patentovém soudu. Ta je součástí tzv. patentového balíčku.
Kateřina Filipová
Kateřina Filipová
redaktorka měsíčníku Právní rádce
Podpis Smlouvy o evropskem patentu
Podpis Smlouvy o evropskem patentu
autor: archiv Ministerstva průmyslu a obchodu

Jako evropský patentový balíček se kromě Dohody o jednotném patentovém soudu označuje ještě nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 1257/2012, které upravuje zavedení evropského patentu s jednotným účinkem a nařízení Rady č. 1260/2012 o překladech. Balíček bude platit ve všech státech EU kromě Itálie a Španělska.

„Považuji za zásadní, že nový systém patentové ochrany pomůže zvláště malým a středním podnikům, které si dosud z logických finančních důvodů nemohly dovolit žádat o patent v každém členském státě zvlášť,“ řekl ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

Dohoda o jednotném patentovém soudu umožní majitelům patentů obracet se na jediný patentový soud místo vedení sporů v každém členském státě zvlášť, kde k porušení práv došlo. Kromě usnadnění vymáhání práv z patentů to povede také ke snížení nákladů. První evropské patenty s jednotným účinkem by měly být uděleny v roce 2014.

reklama
Zobrazit náhled
Zbývá 1000 znaků
Článek neobsahuje komentáře.
Moderní řízení
Moderní řízení je měsíčník poskytující výběr zahraničního i domácího know-how z oblasti organizace a řízení, manažerských dovedností a řízení lidských zdrojů. Informuje o nových trendech v řízení, přináší analýzy a výsledky výzkumů, případové studie, zkušenosti z řízení podniků, profily manažerů. Věnuje se i otázkám životního stylu, kariéry a vzdělávání manažerů.
Business Spotlight
Časopis Business Spotlight obsahuje témata z mezinárodního byznysu, managementu, interkulturní komunikace, business skills, networkingu, kariéry. Poskytuje jazykové vybavení pro klíčové komunikativní dovednosti. Součástí časopisu je učitelský leaflet Business English in the classroom a interaktivní webová stránka www.business-spotlight.cz.
Právní rádce
Právní rádce je odborným titulem v segmentu právní problematiky pro střední a vyšší management firem a zástupce právnických povolání. Jeho primárním zaměřením je poskytovat informace ze všech oborů práva, které souvisí s podnikáním a řízením firmy. Důraz je kladen zejména na obchodní, finanční a pracovní právo. Je platformou pro komunikaci advokátů, firemních právníků a dalších zástupců právních profesí. Součástí předplatitelského servisu je i elektronický newsletter PR.

Komentáře

Déjà vu

Evropská komise hrozí Polsku, že na ně uplatní zbrusu nové mechanismy dodržování rámce právního... 
Michal Tomášek

Šedesát pět

let uplyne letos od podpisu Pařížské smlouvy o založení prvního předchůdce dnešní Evropské unie... 
Michal Tomášek

Glosář

Co převratného víme o "novém" soukromém právu? Vlastně jen to, že někde (pochopitelně) drhne. Olej... 
Jaroslav Kramer
reklama
reklama
reklama